Ekonomi

BTM, ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçildi

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), halk oylamasıyla düzenlenen StartupCentrum Girişimcilik Ekosistemi 2022 Ödülleri kapsamında ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçildi.

Dünyada otorite kabul edilen UBI Global tarafından geçtiğimiz hafta ‘Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri’ seçilen Bilgi Ticarileştirme Merkezi (BTM), kuluçka bilgilerinden oluşturduğu endeksle merkezlerinde ödül almaya devam ediyor. StartupCentrum tarafından düzenlenen ve önceki gün halk oylamasıyla belirlenen ‘Girişimcilik Ekosistemi 2022 Ödülleri’ kapsamında ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ ödülünü BTM kazandı.

Rapor Ödülleri ve Halk Oylaması Ödülleri olmak üzere iki farklı başlık altında verilen ‘StartupCentrum Girişimcilik Ekosistemi 2022 Ödülleri’ halk oylamasıyla belirlendi. BTM, halk oylaması sonucunda ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçildi. Böylece BTM’nin kamuoyu farkındalığının ne kadar yüksek olduğu da tescillenmiş oldu. Aynı halk oylamasında İstanbul Ticaret Odası, girişimcilik ekosistemine yaptığı katkılardan dolayı “Yılın Ticaret Odası” ödülünün sahibi oldu.

Hem gurur hem sorumluluk

2022 yılının yıldız işletmeleri ve ekosistem oyuncularının yarıştığı oylamada 22 farklı kategoride toplam 185.790 oy kullanıldı. ‘StartupCentrum 2022 Türkiye Startup Ekosistem Yatırım Raporu’ verilerine göre Türkiye’de ilk kez düzenlenen Rapor Ödülleri (Veriye Dayalı Ödül) başlığında yılın en aktif yatırımcıları belli oldu.

Ödüller, İstanbul’da düzenlenen gecede sahiplerine verildi. Ödül gecesinde konuşan BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “BTM olarak iki hafta üst üste ödül aldık. Geçen hafta UBI Global tarafından ‘Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri’ seçildik. bir dünya otoritesi olarak kabul edilmektedir.StartupCentrum tarafından ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçilmesi de ayrı bir gurur vesilesidir.Üstelik bu ödülün halk oylamasıyla gelmiş olması da bizim için bir onur kaynağıdır.Bu ödüller bizler olarak sorumluluğumuzu artırmaktadır. bizi gururlandırdıkları kadar.Buradaki grup arkadaşlarımla bu sorumluluğu paylaşıyorum.Bu bilinç ve sorumlulukla çalışmalarımıza devam ediyoruz.Buna devam edeceğimizi de belirtmek isterim.Bize oy veren herkese teşekkür ederim. ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçildi.Daha nice nice başarılara.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu