Haber

Antalya’da depremzedelere destek sürüyor

Antalya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar sürüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT), Hatay’da toplam 250 bin kişi kapasiteli 21 içme suyu tesisindeki çalışmaları tamamlayarak şehrin hizmet verilen bölgelerine su verdi. Hatay’da su sızıntısı tespit eden cihazlarla 95 kişinin canlı olarak enkazdan çıkarılmasına öncülük eden ASAT ekipleri, kurtarma ekiplerine mimari analiz ve yapısal müdahaleler için mühendislik altlığını da verdi.

Antalya’ya gelen depremzedeler için kaldıkları yerlerden ihtiyaçları için oluşturulan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’ndeki markete gidebilmeleri için ücretsiz otobüs seferleri düzenleniyor ve aşevinde hazırlanan çorbalar aşevinde ikram ediliyor. Buraya gelen depremzedeler.

Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinin ihtiyaçlarına yönelik belediye bünyesindeki meslek, sanat ve hobi kurslarında kefen ve ceset torbası dikilmesine ağırlık verildi. Bugüne kadar belediyeden bölgeye 1000 kefen ve 2 bin ceset torbası gönderildi.

Kemer Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinden gelen depremzedelere psikolog Sevilay Bozkaya tarafından psikolojik ilk yardım desteği veriliyor. Çocuklarla oyun oynayıp sohbet eden Bozkaya, yetişkinler için de çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu