Haber

Lionel Messi Giydiren Bisht’e 1 Milyon Dolarlık Teklif

Umman Milletvekili Ahmed Al Barwani, Dünya Kupası finalinde Fransa’yı yenerek şampiyonluk kazanan Arjantin’in kaptanı Lionel Messi’ye kupa töreninde giydiği bişt için 1 milyon dolar teklif etti.

Ödül töreninde ‘Nusret’ kadar dikkat çeken bir diğer konu ise

Arjantin’in keyifli bir sona ulaştığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nın yansımaları devam ederken, kupa töreninde Lionel Messi’yi giydiren de ses getirmeye devam ediyor. Yarışma sonunda kupayı almak için kürsüye çıkan kaptan Lionel Messi’ye Katar Emiri tarafından ‘Bişt’ adı verilen klasik bir kıyafet giydirildi.

1 milyon dolar teklif edildi

Umman Milletvekili Ahmed Al Barwani, Dünya Kupası finalinde Fransa’yı yenerek şampiyonluk kazanan Arjantin’in kaptanı Lionel Messi’ye kupa töreninde giydiği bişt için 1 milyon dolar teklif etti. Barwani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Biştin’in Arap dünyası için son derece önemli olduğunun altını çizerek, Messi’ye Bişti’yi kendilerine vermesi için çok büyük bir teklifte bulundu.

İşte Barwani’nin o sözleri:

O an stadyumdaydım ve olanları canlı izliyordum. Katar Emiri Messi’ye bişti verdiğinde, bunun Arap dünyası için unutulmaz bir an olduğunu biliyordum. Bu turnuva Arap dünyası için bir gurur kaynağı oldu. Arap dünyasının ne kadar birlik olduğunu tüm dünyaya gösterdiğimize inanıyorum. Şövalyeliğin ve bilgeliğin simgesi Messi’ye bizimle kalması için böyle bir teklifte bulunduk ve bir cevap bekliyoruz.

Messi teklifimizi kabul ederse bir daha kimse tarafından giyilmeyecek ve o anın anısına müzede sergilenecek. Bunun hem yaşadığımız gururu ve anı bize yeniden yaşatmasını hem de Arap dünyasında her şeyi yapabileceğimizi hatırlamamızı istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu