Haber

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya’dan Bursa’da Açıklama

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Millet İttifakı’nın sorumluluk altına girdiğini belirterek, ülkede kangrene dönüşen birikmiş sorunların çözümü için çalışma ortaya koydu.

Partisinin “Saadet Sahası” çalışmaları kapsamında Bursa’ya gelen Kaya, Millet İttifakı’nın adaletin, özgürlüğün ve kucaklaşmanın adresi olarak milletle buluşmaya büyük bir özgüvenle devam ettiğini söyledi.

Ülkede iktidara gelmeye, yetki almaya ve sorunları çözmeye yakın olduklarını vurgulayan Kaya, “Bu anlamda Millet İttifakı olarak içinde bulunduğumuz ekonomik, sosyal ve siyasi krizin aşılması için üzerimize düşen görevi yerine getirdik. ülkemizin içinde bulunduğu bu idari krizden bir an önce çıkmak ve ekonomik krizi en azından makul bir şekilde çözmek için zamanında mücadele edilebilir hale getirmek istiyoruz.” dedim.

Millet İttifakı’nın 2023 seçimlerine giderken 3 hedefi olduğunu belirten Kaya, şunları söyledi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni sürecinde yasal ve anayasal reformlar yapmak ve bu ülkedeki mevzuatla ilgili sorunları ortadan kaldırmak gibi bir amacımız var. İkinci ortak hedefimiz ise ortaya koyduğumuz hükümet programını yürütebilmektir. ortak bir adayla ilerleyecek ve bu konuda hem millete hem de devlete güven verecektir.Güvenilir bir cumhurbaşkanı adayı ile bu seçimi kazanmak ve kangrene dönüşmüş bu ülkenin birikmiş sorunlarını ele alarak çözmek için çalışıyoruz. 6 siyasi parti olarak sorumluluk.. Güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz ve bunun için 360 milletvekili tabanına ihtiyacımız var.Bu nedenle 6 siyasi parti olarak iktidar partisinin getirdiği bu hileli, taraflı seçim sistemi. Özellikle muhalefet partilerine ayak bağı olmak ve ayaklarını prangaya sokmak için ortaya çıkan durumları ortadan kaldıracak ortak bir çalışma ortaya koyacak iradeye sahibiz. muhalefetten yana, milli iradenin en geniş şekilde meclise yansımasını sağlamak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu